| GP | W | OW | OL | L | F | A | Pt |
Group A
Frolunda Gothenburg (SWE) | 4 | 2 | 0 | 1 | 1 | 11 | 9 | 7 | |
Grizzlys Wolfsburg (GER) | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 11 | 10 | 6 | |
Dynamo Pardubice (CZE) | 4 | 1 | 1 | 0 | 2 | 11 | 14 | 5 | |
|
|
|
|
| GP | W | OW | OL | L | F | A | Pt |
Group B
Djurgarden Stockholm (SWE) | 4 | 2 | 1 | 0 | 1 | 15 | 6 | 8 | |
HC Davos (SUI) | 4 | 2 | 1 | 0 | 1 | 10 | 10 | 8 | |
Rouen Dragons (FRA) | 4 | 0 | 0 | 2 | 2 | 6 | 15 | 2 | |
|
|
|
|
| GP | W | OW | OL | L | F | A | Pt |
Group C
HC Lugano (SUI) | 4 | 2 | 1 | 0 | 1 | 11 | 9 | 8 | |
Tappara Tampere (FIN) | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 7 | 9 | 6 | |
Adler Mannheim (GER) | 4 | 1 | 0 | 1 | 2 | 10 | 10 | 4 | |
|
|
|
|
| GP | W | OW | OL | L | F | A | Pt |
Group D
ZSC Lions Zurich (SUI) | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 11 | 3 | 11 | |
Lukko Rauma (FIN) | 4 | 1 | 0 | 1 | 2 | 9 | 9 | 4 | |
ERC Ingolstadt (GER) | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 5 | 13 | 3 | |
|
|
|
|
| GP | W | OW | OL | L | F | A | Pt |
Group E
Karpat Oulu (FIN) | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 12 | 5 | 11 | |
Vitkovice Ostrava (CZE) | 4 | 1 | 0 | 1 | 2 | 7 | 10 | 4 | |
Krefeld Pinguine (GER) | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 8 | 12 | 3 | |
|
|
|
|
| GP | W | OW | OL | L | F | A | Pt |
Group F
Fribourg-Gotteron (SUI) | 4 | 3 | 0 | 0 | 1 | 12 | 6 | 9 | |
Red Bull Munich (GER) | 4 | 3 | 0 | 0 | 1 | 14 | 7 | 9 | |
Orli Znojmo (CZE) | 4 | 0 | 0 | 0 | 4 | 6 | 19 | 0 | |
|
|
|
|
| GP | W | OW | OL | L | F | A | Pt |
Group G
EV Zug (SUI) | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 17 | 7 | 11 | |
IFK Helsinki (FIN) | 4 | 1 | 0 | 1 | 2 | 13 | 11 | 4 | |
Esbjerg Energy (DEN) | 4 | 0 | 1 | 1 | 2 | 10 | 22 | 3 | |
|
|
|
|
| GP | W | OW | OL | L | F | A | Pt |
Group H
TPS Turku (FIN) | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 15 | 3 | 11 | |
Bili Tygri Liberec (CZE) | 4 | 1 | 1 | 1 | 1 | 8 | 9 | 6 | |
Lorenskog IK (NOR) | 4 | 0 | 0 | 1 | 3 | 5 | 16 | 1 | |
|
|
|
|
| GP | W | OW | OL | L | F | A | Pt |
Group I
SaiPa Lappeenranta (FIN) | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 17 | 9 | 11 | |
Eisbaren Berlin (GER) | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 12 | 13 | 6 | |
Lulea Hockey (SWE) | 4 | 0 | 0 | 1 | 3 | 7 | 14 | 1 | |
|
|
|
|
| GP | W | OW | OL | L | F | A | Pt |
Group J
HK Nitra (SVK) | 4 | 3 | 0 | 0 | 1 | 9 | 6 | 9 | |
HC Pilsen (CZE) | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 12 | 10 | 6 | |
Stavanger Oilers (NOR) | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 7 | 12 | 3 | |
|
|
|
|
| GP | W | OW | OL | L | F | A | Pt |
Group K
Linkoping HC (SWE) | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 16 | 5 | 12 | |
JYP Jyvaskyla (FIN) | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 12 | 9 | 6 | |
Gap Rapaces (FRA) | 4 | 0 | 0 | 0 | 4 | 2 | 16 | 0 | |
|
|
|
|
| GP | W | OW | OL | L | F | A | Pt |
Group L
Vaxjo Lakers (SWE) | 4 | 2 | 0 | 2 | 0 | 16 | 10 | 8 | |
BK Maida Boleslav (CZE) | 4 | 1 | 1 | 0 | 2 | 12 | 15 | 5 | |
Yunost Minsk (BLR) | 4 | 1 | 1 | 0 | 2 | 10 | 13 | 5 | |
|
|
|
|
| GP | W | OW | OL | L | F | A | Pt |
Group M
SC Bern (SUI) | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 17 | 5 | 12 | |
HC Kosice (SVK) | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 10 | 15 | 3 | |
Black Wings Linz (AUT) | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 7 | 14 | 3 | |
|
|
|
|
| GP | W | OW | OL | L | F | A | Pt |
Group N
Skelleftea AIK (SWE) | 4 | 2 | 0 | 1 | 1 | 10 | 9 | 7 | |
KalPa Kuopio (FIN) | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 7 | 8 | 6 | |
Vienna Capitals (AUT) | 4 | 1 | 1 | 0 | 2 | 10 | 10 | 5 | |
|
|
|
|
| GP | W | OW | OL | L | F | A | Pt |
Group O
Farjestad Karlstad (SWE) | 4 | 3 | 0 | 1 | 0 | 16 | 5 | 10 | |
Sparta Prague (CZE) | 4 | 2 | 1 | 0 | 1 | 16 | 10 | 8 | |
Comarch Cracovia (POL) | 4 | 0 | 0 | 0 | 4 | 7 | 24 | 0 | |
|
|
|
|
| GP | W | OW | OL | L | F | A | Pt |
Group P
HV71 Jonkoping (SWE) | 4 | 3 | 0 | 0 | 1 | 16 | 9 | 9 | |
Red Bull Salzburg (AUT) | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 14 | 12 | 6 | |
Sheffield Steelers (GBR) | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 11 | 20 | 3 | |
|
|
|
|
|
1/16 Finals
Bili Tygri Liberec (CZE) win 4-3 on aggregate
|
Farjestad Karlstad (SWE) | 1 | 2 |
Bili Tygri Liberec (CZE) | 4 | 0 |
|
Vitkovice Ostrava (CZE) win 12-0 on aggregate
|
HK Nitra (SVK) | 0 | 0 |
Vitkovice Ostrava (CZE) | 7 | 5 |
|
KalPa Kuopio (FIN) win 3-2 on aggregate
|
Djurgarden Stockholm (SWE) | 0 | 2 |
KalPa Kuopio (FIN) | 2 | 1 |
|
Fribourg-Gotteron (SUI) win 5-2 on aggregate
|
Fribourg-Gotteron (SUI) | 1 | 4 |
HC Kosice (SVK) | 1 | 1 |
|
Frolunda Gothenburg (SWE) win 7-3 on aggregate
|
Frolunda Gothenburg (SWE) | 2 | 5 |
Yunost Minsk (BLR) | 3 | 0 |
|
Eisbaren Berlin (GER) win 6-1 on aggregate
|
EV Zug (SUI) | 0 | 1 |
Eisbaren Berlin (GER) | 4 | 2 |
|
Linkoping HC (SWE) win 9-7 on aggregate
|
Linkoping HC (SWE) | 7 | 2 |
HC Davos (SUI) | 4 | 3 |
|
IFK Helsinki (FIN) win on Penalties (Agg. 5-5)
|
IFK Helsinki (FIN) | 1 | 4 |
TPS Turku (FIN) | 1 | 4 |
|
ZSC Lions Zurich (SUI) win 9-3 on aggregate
|
ZSC Lions Zurich (SUI) | 4 | 5 |
Grizzlys Wolfsburg (GER) | 1 | 2 |
|
HC Lugano (SUI) win 7-4 on aggregate
|
HC Pilsen (CZE) | 1 | 3 |
HC Lugano (SUI) | 4 | 3 |
|
SaiPa Lappeenranta (FIN) win 6-2 on aggregate
|
SaiPa Lappeenranta (FIN) | 2 | 4 |
Tappara Tampere (FIN) | 0 | 2 |
|
Vaxjo Lakers (SWE) win 5-4 on aggregate
|
Vaxjo Lakers (SWE) | 1 | 4 |
Red Bull Munich (GER) | 1 | 3 |
|
Sparta Prague (CZE) win in Overtime (Agg. 1-1)
|
Karpat Oulu (FIN) | 1 | 0 |
Sparta Prague (CZE) | 1 | 0 |
|
HV71 Jonkoping (SWE) win 6-3 on aggregate
|
Lukko Rauma (FIN) | 0 | 3 |
HV71 Jonkoping (SWE) | 2 | 4 |
|
JYP Jyvaskyla (FIN) win 6-4 on aggregate
|
Skelleftea AIK (SWE) | 0 | 4 |
JYP Jyvaskyla (FIN) | 4 | 2 |
|
SC Bern (SUI) win 7-4 on aggregate
|
SC Bern (SUI) | 4 | 3 |
Red Bull Salzburg (AUT) | 1 | 3 |
|
|
1/8 Finals
| |
Vitkovice Ostrava (CZE) win in Overtime (Agg. 2-2)
|
Bili Tygri Liberec (CZE) | 1 | 1 |
Vitkovice Ostrava (CZE) | 0 | 2 |
|
| |
Fribourg-Gotteron (SUI) win in Overtime (Agg. 3-3)
|
KalPa Kuopio (FIN) | 1 | 2 |
Fribourg-Gotteron (SUI) | 1 | 2 |
|
| |
Frolunda Gothenburg (SWE) win 10-2 on aggregate
|
Frolunda Gothenburg (SWE) | 6 | 4 |
Eisbaren Berlin (GER) | 1 | 1 |
|
| |
Linkoping HC (SWE) win 2-1 on aggregate
|
Linkoping HC (SWE) | 1 | 1 |
IFK Helsinki (FIN) | 1 | 0 |
|
| |
ZSC Lions Zurich (SUI) win in Overtime (Agg. 5-5)
|
ZSC Lions Zurich (SUI) | 2 | 3 |
HC Lugano (SUI) | 3 | 2 |
|
| |
Vaxjo Lakers (SWE) win in Overtime (Agg. 5-5)
|
SaiPa Lappeenranta (FIN) | 3 | 2 |
Vaxjo Lakers (SWE) | 2 | 3 |
|
| |
Sparta Prague (CZE) win 7-4 on aggregate
|
Sparta Prague (CZE) | 2 | 5 |
HV71 Jonkoping (SWE) | 4 | 0 |
|
| |
SC Bern (SUI) win 6-5 on aggregate
|
JYP Jyvaskyla (FIN) | 2 | 3 |
SC Bern (SUI) | 3 | 3 |
|
| |
|
Quarter-Finals
| |
| |
Fribourg-Gotteron (SUI) win 8-4 on aggregate
|
Vitkovice Ostrava (CZE) | 2 | 2 |
Fribourg-Gotteron (SUI) | 5 | 3 |
|
| |
| |
Frolunda Gothenburg (SWE) win 9-2 on aggregate
|
Frolunda Gothenburg (SWE) | 4 | 5 |
Linkoping HC (SWE) | 0 | 2 |
|
| |
| |
Vaxjo Lakers (SWE) win 3-2 on aggregate
|
ZSC Lions Zurich (SUI) | 0 | 2 |
Vaxjo Lakers (SWE) | 0 | 3 |
|
| |
| |
Sparta Prague (CZE) win 5-2 on aggregate
|
Sparta Prague (CZE) | 1 | 4 |
SC Bern (SUI) | 1 | 1 |
|
| |
| |
|
Semi-Finals
| |
| |
| |
Frolunda Gothenburg (SWE) win 9-1 on aggregate
|
Fribourg-Gotteron (SUI) | 1 | 0 |
Frolunda Gothenburg (SWE) | 5 | 4 |
|
| |
| |
| |
Sparta Prague (CZE) win 6-1 on aggregate
|
Vaxjo Lakers (SWE) | 1 | 0 |
Sparta Prague (CZE) | 2 | 4 |
|
| |
| |
| |
|
Championship Game
| |
| |
| |
| |
Frolunda Gothenburg (SWE) win 4-3
|
Frolunda Gothenburg (SWE) | 4 |
Sparta Prague (CZE) | 3 |
|
| |
| |
| |
| |
|